خرید عسل خام

خواص عسل طبیعی و فواید شگفت انگیز آن برای شفا مشکلات معده، قلب و عروق، پوست، اعصاب و بسیاری خاصیت ها

خواص عسل طبیعی برای تقویت انرژی بدن

خواص عسل طبیعی و فواید شگفت انگیز آن برای شفا مشکلات معده، قلب و عروق، پوست، اعصاب و بسیاری خاصیت های سایر که بطور علمی به پابرجا کردن دریافتی را در این نوشتار بررسی خواهیم کرد. هر چند فواید عسل بیش متعلق به است که در یک مقاله بتوانیم بطور کامل آن بررسی کنیم، ولی کوشش میکنیم آن بخش از ویژگان عسل که شناخته تر هستند را باره رسیدگی قرار دهیم.

انسان‌ها از دوران باستان از عسل به انگیزه ویژگان ضد باکتریایی و ضد قارچی آن استفاده می‌کردند. در حقیقت، یونانیان، رومی‌ها و مصری‌ها خواص عسل طبیعی را که ارسطو نیز در سال ۳۸۴ قبل از میلاد به آن اشاره کرده است، ثبت کرده‌اند. حتی حضرت سلیمان گفته است که «پسرم، عسل بخور که برای درون سود دارد». عسل قطعاً یکی از محصولات کهن است که جایگاه نکویی را در دل‌های مردم از لحاظ شفابخشی طبیعی به دست آورده است.

بوسیله عسل نه فقط می‌توان شکر را از سبد غذایی خویش حذف کرد، بلکه مواد مغذی و سلامتی را می‌توان وارد زندگی خویش نمود. در ترکیب اصلی آن، یک قاشق غذاخوری عسل حائز نزدیک ۶۴ کالری بوده و هیچ نوع چربی یا کلسترول ندارد.

این ماده غذایی در بر گیرنده ویتامین‌ها، آنزیم‌های کم‌مقدار، آمینو اسیدها و مواد معدنی مثل کلسیم، آهن، کلرین سدیم، منیزیم، فسفات و پتاسیم است. به دلیل میل عسل به سطح pH اسیدی (۲/۳ الی ۵/۴)، به تفریق رشد باکتری کمک می‌کند و خواص آنتی اکسیدانی آن باعث حذف بعضی رادیکال‌های آزاد می‌شود. این مونث چه بسا یکی از بهترین شیرین کننده‌ها و نوعی قند کمتر فرآوری شده بر روی زمین است.

فرآیند تولید عسل طبیعی
خواص عسل طبیعی

از آنجایی که پروسه فرآوری عسل یک پروسه معمولی نیست، اگر از میزان تلاش‌هایی که برای فرآوری آن اتمام می‌شوند اطلاع یابید، بسیار تعجب خواهید کرد. کارشناسان زنبورداری ادعا می‌کنند که برای تولید ۴۵۰ گرم عسل، تقریباً ۶۰ هزار زنبور به حدود ۲ میلیون گل سر می‌زنند (حدود ۸۸۵۰ کیلومتر) الی شهد کافی برای تولید این مقدار عسل را استخراج نمایند.

این پیشه به میزان زیادی کار گروهی و صرف زمان بسیار زیاد دربایستن دارد. زنبورهای عسل حائز دو معده هستند و شهد توسط آمده از گل‌ها را داخل گرد از این معده‌ها اندوخته می‌کنند بوسیله معده دیگر، خوراک و گرده گل مورد علاقه خود را هضم می‌کنند.

در معده اضافی، شهد بدست آمده از گرده گل جمع‌آوری شده، با آنزیم‌ها مخلوط می‌شود و هر زنبور این آمیخته را به داخل دهان زنبور دیگری قی می‌کند (بالا می‌آورد). این شغل شدنی است ناخوشایند به نظر بیاید، اما در واقع کاری بسیار طبیعی است و آنگونه که به نظر می‌آید، شغل کثیفی نیست. این پروسه تا زمانی که بخشی از شهد هضم شود، پیوسته می‌یابد. سپس داخل شان عسل ذخیره شده و زنبورها از بال‌های خود برای باد دهی به شهد مایع و غلیظ‌ تر کردن آن استفاده می‌کنند.

پس از آن، مایع دیگری که برای مهر و موم کردن شهد داخل سلول بهره‌گیری می‌شود، از معده زنبور ترشح شده و شهد تو موم زنبور، تبدیل به جامد می‌شود. در اینجا نگاهی به ویژگان عسل برای سلامتی می‌اندازیم بطوری که افراد هر چه اکثریت بتوانند از فواید این شفابخش طبیعی و کمک کننده به سلامت بهره‌مند شوند.

شایان بیان است که نباید به یک نوزاد، عسل داده شود، زیرا سیستم ایمنی و سیستم گوارشی آن‌ها هنوز رو به پیشرفت هستند. عسل شدنی است در بر گیرنده بوتولیسم باشد و تن کوچک آن‌ها، هنوز برای مبارزه با آن آمادگی ندارد.

خواص عسل برای تقویت انرژی بدن

اگر تاکنون برایتان قبل آمده که در محل کار خود، پس از ناهار احساس خستگی مفرط کنید، یا هر روز صبح به سختی از رختخواب خود بیرون می‌شود، می‌توانید از یک تقویت کننده طبیعی انرژی برای رفع این سخت کاربرد کنید. عسل به دلیل مقدار بالای کربوهیدرات خود، منبع شگفت‌انگیزی از انرژی قند تولید نشده است.

گلوکز و فروکتوز عسل به سرعت وارد جریان خون می‌شوند و این شغل مایه تقویت انرژی باره نیاز برای جنبش شما خواهد شد. این کار، روشی زیاد عالی برای شروع یک رژیم اتمام پیشه طولانی مدت می‌باشد. در غیر اینصورت، عسل را به همراه صبحانه خویش مصرف نمایید لغایت انرژی لازم برای سپریدن کار شما را تقویت کند.

ایده معتبر این است که یک قاشق پر عسل را تو یک فنجان چای داغ اضافه کنید یا آن را با مقدار کمی قهوه میل نمایید، زیرا مصرف زیاد قهوه باعث افزایش انرژی در شما نمی‌شود. وانگهی می‌توانید بعدازظهرها کمی چای خنک را به همراه یک قاشق غذاخوری عسل مصرف نمایید. ولی به خاطر داشته باشید که یومیه باید تنها یک یا دو قاشق غذاخوری عسل خام مصرف کنید.

+ نوشته شده در  يکشنبه 9 دی 1397ساعت 11:43  توسط عسل طبیعی